Budeme zateplovat RD cihla zevnitř. Jinak to bohužel nejde. Rozhodujeme se mezi variantou vata 10cm+porobeton 5cm nebo Ytong 5cm. Další možnost je vata 10cm+parozábrana+sádrokarton. Je naše úvaha správná existuje ještě něco jiného?

Zateplení vatou je v celku dobré řešení. Neuvedl jste typ vaty "izolantu", který chcete použít.

Navrhl bych fasádní vatu v deskách 600x1000mm tl.60-80mm nebo fasádní polystren EPS-F v tl.60-80mm, který nalepíte přímo na zeď a to celoplošně lepícím tmelem, následně zakotvíte a zastěrkujete tmelem s tkaninou. Na ni už stačí nanést pouze štukovou omítku a máte problém vyřešen.

Zazdívání Ytongem je zbytečně pracné a v budoucnu může mezera mezi vatou a Ytongem vést k tvorbě plísní a jiných nežádoucích projevů. Zateplení z interiéru není nejvhodnějším řešení, z důvodu, že neodstraníte všechny tepelné mosty, ale pokud nemáte jiné řešení, tak může pomoct.

Co se týká dodatečně zaizolované předstěny ze sádrokartonu s vloženou tepelnou izolací, lze také použít. Toto řešení je ale konstrukčně náročnější a pracnější.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Zateplení fasády Vítězov

Zateplení fasády Vítězov

Zateplení fasády rodinného domu při akci "Zelená úsporám", zateplení polystyrenem EPS F 160 mm, omítka akrylátová K 1,5 mm, sokl zateplen…
[více]