Zateplení domu

Fasáda není jen ozdobou budovy, ale má budovu především chránit. Proto musí vyhovovat velké řadě kritérií.

Baumit fasáda po zateplení domu

Základní funkce fasády

Povrchová úprava fasády by se mohla přirovnat k lidské kůži. Stejně jako ona, musí i fasáda bránit vše, co je pod ní, proti všemu škodlivému (např. chlad, vítr, déšť, hluk, nadměrné teplo aj.), ale zároveň musí i dýchat a samozřejmě k tomu všemu musí být krásná, vždy je to vizitka vašeho domu.

Vnitřní mikroklima po zateplení domu

Pro pohodlný život v zatepleném domě je velmi důležité příjemné vnitřní mikroklima, které závisí především na teplotě a vlhkosti vzduchu v interiéru. Fasádou nesmí proniknout dovnitř žádná voda, ať je to déšť, sníh nebo ranní rosa. Naproti tomu vlhkost z vnitřních prostor by měla naprosto bez problémů procházet ven. 
Pro dosažení stálé pokojové teploty je kvalitní tepelná izolace velmi důležitá. V zimě brání úniku tepla ven do okolí a v létě naopak nedovolí proniknout teplu do interiéru.

Vlivy působící na fasády

Neizolovaná střecha

Povrch stěn je také zatížen velkými výkyvy teplot. Na fasádu působí v různých ročních obdobích slunce i mráz a rozdíl teplot může na jednom místě v průběhu jednoho dne dosáhnout i 50°C. Stává se to především na jaře a na podzim, kdy k ránu klesne teplota mírně pod nulu, ale jakmile vyjde sluníčko, začne se fasáda ohřívat a v deset hodin dopoledne se může teplota povrchu vyšplhat ke 45°C. Tyto rychlé změny teplot znamenají pro fasádu velké namáhání, kterému musí - stejně jako lidská kůže - odolávat mnoho let bez poškození.

Správná funkčnost aplikovaného zateplovacího systému

Zda zateplená fasáda dobře plní své poslání, pozná majitel zatepleného domu nejen na nákladech za vytápění. Musí započítat i náklady za opravy vzniklé v důsledku kondenzace vodních par nebo růstem plísní apod.

Správný návrh tepelně izolačního systému

Různé materiály zdiva i různá využití budov si žádají individuální kombinace materiálů. Optimální řešení znamenají správnou volbu zdiva, omítky i povrchové úpravy. O kombinaci těchto tří prvků se vyplatí přemýšlet ještě před zahájením stavby ve fázi projektování. Můžete například zvolit stěny z lehkých tepelně izolačních děrovaných cihel nebo naopak z hutného zdiva doplněného tepelně izolačním systémem.

Správně zvolená omítka na zateplovacím systému pak dodá domu výjimečný vzhled, je možné použít například povrchovou úpravu pohledového betonu, tzv. BetonOptik

Jistota s osvědčeným zateplovacím systémem Baumit

BaumitVšechny systémy zateplení, omítek i barev Baumit jsou perfektně sladěny do systémů pro jednotlivé materiály i konstrukční systémy stěn a stropů. Systémem je doporučena vhodná skladba materiálů i jejich tloušťky. Tato systémová řešení odpovídají moderním stavebním trendům a posledním poznatkům z oboru stavební fyziky.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Praha 6

Praha 6

Při realizaci zateplení starší rodinné vily na Praze 6 jsme použili zateplovaci systém Baumit Open Plus v kombinace se systémem Baumit Resolution,…
[více]