Dobry den, chystáme se zateplit RD vilu ze 30-tých let ve funkcionalistickém stylu. Tj. nosné pilíře domu jsou ze železobetonu a vyplň zdiva z plných cihel. Zatepleni děláme hlavně proto, ze se na železobetonových nosnících kondenzuje voda a dělají se zde plísně. Jelikož dům spadat do II. památkové zóny, nesmíme zateplením změnit charakter domu a šíře zatepleni nesmi překročit 80mm. Širší zatepleni by pro nás znamenalo posunuti oken blížeji k fasádě. Chtěl bych se optat, jaký materiál použií na zatepleni a také jaký typ omítky? Od architekta nám bylo dopotáceno minerální vata + štuková omítka...Ale nejsme si vůbec jisti, zda je toto řešení nejvhodnější.

Dobrý den, pro zateplení Vaše domu můžete použít fasádní desky z minerální vaty nebo speciální fasádní polystyren BAUMIT Open reflect, který má ještě o 20% lepší izolační schopnost a je paropropustný.

V kombinaci s polystyrenem Baumit Open reflect doporučuji použít i lepící a stěrkový tmel pro systém Baumit Open a Open fasádní pastovitou omítku zrnitosti 1,5mm. Klasický štuk nedoporučuji, naše zkušenosti nejsou pozitivní.

Při použití klasického štuku na zateplovacím systému se po 1-2 letech obrýsují všechny fasádní desky a uvidíte mezi nimi malé trhlinky. Důvod je ten, že štuková omítka je minerální a nemá žádnou pružnost a není schopná přenášet ve spolupráci s armovací vrstvou vznikající tahová napětí, čož Vám pastovité omítky spolehlivě zajistí.

Dále dle ETICS se na zateplovací systém doporučuje omítka minimální tlouštíky, tedy zrnitosti 1,5mm. Existuje řešeni za použití kombinace materiálů Baumit, ale je zde kladen velký důraz na přesnost lidské práce, více telefonicky, zkušenosti máme.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Strančice

Strančice

Aplikace KZS na velkém rodinném domě ve Strančicích.
[více]