Dobrý den, máme nový domek a řešíme fasádu. Provedli jsme zateplení 5 cm polystyrenem a potěrem na perlinku. Původně jsme měli mít jako finální vrstvu akrylátovou tenkovrstvou omítku ovšem manželův kamarád doporučil omítku břízolitovou. Manžel si vzal do hlavy, že provedeme tento druh fasády. Máte někdo, prosím, nějakou zkušenost nebo doporučení, zda-li ano či ne a případně, kdo toto provádí? Nerada bych investovala do něčeho pouze na doporučení jednoho starého zedníka, byť zkušeného.

Břízolit je sice tradiční metoda, ale spíše se jedná o technologii 60.-80. let minulého století.. Dnes už se používá jen zřídka. V zásadě rozlišujeme dva druhy břízolitu (neboli šlechtěné omítky):

1) stříkaný břízolit...(na nahození jádro omítky se jako finální vrstva místo štuku nastříká slabá vrstvička "betonku" spíše vápenné omítky s přídavkem cementu a barviv, je to dobrá technika pro velké plochy a navíc v zrnitosti té poslední vrstvy se ztratí mnoho nerovnosti, což je výhoda u starších staveb, navíc pokud dodržíte použitý písek a poměr vápna a cementu většinou opravy nejsou vůbec vidět... 


2) je škrábaný -ten byl používanější... princip spočívá vtom že se nahodí jádro z cementové malty( v tomto případě opravdu cement. malta, podíl vápna je jen malý..+ barvivo) a po zavadnutí se speciální škrabkou vyškrabovala struktura. Dnes existuje obdobný materiál v pytlované podobě, ale jeho finální a aplikační vlastnosti se nedají srovnávat s dnes standardně používanými tenkovrstvými probarvenými omítkami.

Na zateplení břízolit nepatří a ani nebude fungovat a ani držet. Sem patří tekuté probarvené omítky na akrylátové nebo silikonové (event. silikátové) bázi. Podrobnosti viz. skladby zateplovacích systémů. Použití břízolitu na zateplení je s odpuštěním nesmysl.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Zateplení Čakovice

Zateplení Čakovice

Nová fasáda posouvá objekt do jiné dekády.
[více]