Jakou udělat finální omítku na zateplený dům? Dům je u silnice, kde je velký provoz a na stěnu stříká voda z kaluží. Byla nám doporučena omyvatelná mozaikova omítka. Ale prý případnou špínu ze silnice neomyjeme. Další možností jsou flexi obklady nebo obklady klasické, které se dají umýt celkem dobře. Ale jsou asi moc těžké na zateplenou zeď.

Použití pastovitých omítek na takových místech má nevýhodu zaprašování a špinění ve struktuře omítky. Baumit má pro tyto účely vyvinutou omítku NANOPOR se samočistícím efektem. Jen není zřejmé, jak moc auta v zimě fasádu zašpiní.

Pokud je dům u cesty a dopadá na něj voda z cesty, která obsahuje olej, pohonné hmoty, prach a jiné nečistoty z provozu - tak na takový případ Vám nepomůže žádná fasádní omítka a ani barva, po zimě by se problém s fleky zase objevily, a omyvatelnost takových znečištění je problematická a nedocílíte už nikdy efektu nové fasády. V tomto případě doporučujeme obklad z hladkých pásků Klinker tl. 6mm.

Před nalepením doporučujeme fasádu ještě jednou prokotvit hmoždinkami s kovovým trnem a to přes výztužnou vrstvu (lepidlo, perlinka, lepidlo). Po té povrch ještě přestěrkovat tmelem bez perlinky pro srovnání. Následně lze nalepit na flexibilní tmel fasádní obklad.

Výhody obkladu: nenasákavost, stálobarevnost, omyvatelnost, a můžete docílit zajímavého vzhledu V části reference naleznete toto řešení na obrázku Je možné také fasádu upravit tak, že na místa, které trpí znečištěním dáte do výšky např. 2m obklad a na zbytek plochy domu dáte fasádní omítku. V těchto kombinacích můžete dosáhnout zajímavého vzhledu fasády.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Zateplení domu - Červené Janovice

Zateplení domu - Červené Janovice

Dodatečné zateplení většího rodinného domku s plochou střechou. Práce musely být prováděny s ohledem na klimatické podmínky (listopad) v rychlém…
[více]