Zateplujeme dům a vybíráme barvu omítky. Vybrali jsme jako hlavní barvu tmavý odstín a doplňkovou světlejší. Odpůrci těchto barev argumentují, že tmavá barva bude odrážet teplo a tím bude dům studenější. Můžete mi poradit, jak to vlastně s barvami na fasádě a teplem je?

Na zateplovací systém by se měly používat barvy s procentuálním odrazem světla nad 30%. Co je pod 30% není vhodné z důvodu většího nahřívání podkladu a tím možnému vzniku teplotních rozdílů na zateplovacím systému. Důvod je jasný tepelný izolant je nevodič.

Veškeré tepelné záření a možné náhlé teplotní rozdíly (třeba při náhlém ochlazení fasády způsobené letní bouřkou) způsobující smrštění materiálu musí přenést armovací vrstva a probarvená omítka. Toto je možně pouze při eliminaci povrchových teplot použitím světlejších odstínů.

Tmavé a syté odstíny jsou na zateplovaní systémy nevhodné. Tyto informace jsou uvedené v každém technologickém postupu, ale i vzorníku barev. Na minerální podklady a ostatní podklady, kde není zateplení toto riziko není tak vysoké, přesto by minerální fasáda měla mít hlavní odstín spíše světlejší.

To co píšete v dotazu ohledně, že dům za použití tmavého odstínu nátěru nebo omítky bude studenější nemá logiku a není pravda.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Zateplení domu Praha – Dolní Měcholupy - 1

Zateplení domu Praha – Dolní Měcholupy - 1

Na tento krásný rodinný dvojdomek jsme použili zateplovací systém Baumit EPS F Plus, jedná se o šedé objemově stabilizované desky z polystyrenu s…
[více]