Akumulace a tepelná izolace dřevostaveb

Konstrukce dřevostaveb opravdu neakumuluje teplo v takové míře jako konstrukce zděných staveb. Výhodou je, že ohříváte pouze vnitřní objem vzduchu, tepelná energie se tak neukládá nejdříve do těžkých konstrukcí. Pokud trváte na stavbě s lepšími akumulačními vlastnostmi, můžete si nechat vypracovat projekt dřevěné konstrukce, který obsahuje vložené zděné nebo betonové části.

Ve skutečnosti mají dřevostavby oproti zděným domům jednu výhodu – když zatopíte v dřevěném domě, máte v něm skoro okamžitě teplo, zatímco u zděných domů několik hodin trvá, než se teplo uloží ve zdech. Většina, a to i katalogových projektů, má nesrovnatelně lepší tepelně izolační vlastnosti než jejich zděné protějšky. Vyplývá to z principu konstrukce, protože dřevěný rám je obvykle vyplněný kontaktní izolací. Konstrukce tak obsahuje jak nosné, tak tepelně izolační prvky.

Nicméně platí, že každá konstrukce má své výhody a nevýhody klasická zděná x dřevěná. Je možné na oba typy konstrukcí realizovat minerální fasádu nebo dřevěnou fasádu.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště

Tam kde ostatní pouze zvýší tepelné parametry domu, se my snažíme dům celkově pozvednout jak technicky tak i esteticky. Spolu s zateplovacím systéme…
[více]