Akumulace a tepelná izolace dřevostaveb

Konstrukce dřevostaveb opravdu neakumuluje teplo v takové míře jako konstrukce zděných staveb. Výhodou je, že ohříváte pouze vnitřní objem vzduchu, tepelná energie se tak neukládá nejdříve do těžkých konstrukcí. Pokud trváte na stavbě s lepšími akumulačními vlastnostmi, můžete si nechat vypracovat projekt dřevěné konstrukce, který obsahuje vložené zděné nebo betonové části.

Ve skutečnosti mají dřevostavby oproti zděným domům jednu výhodu – když zatopíte v dřevěném domě, máte v něm skoro okamžitě teplo, zatímco u zděných domů několik hodin trvá, než se teplo uloží ve zdech. Většina, a to i katalogových projektů, má nesrovnatelně lepší tepelně izolační vlastnosti než jejich zděné protějšky. Vyplývá to z principu konstrukce, protože dřevěný rám je obvykle vyplněný kontaktní izolací. Konstrukce tak obsahuje jak nosné, tak tepelně izolační prvky.

Nicméně platí, že každá konstrukce má své výhody a nevýhody klasická zděná x dřevěná. Je možné na oba typy konstrukcí realizovat minerální fasádu nebo dřevěnou fasádu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

603 409 403
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Vyžlovka

Vyžlovka

Klasický domek těsně za Prahou. Nová fasáda se zateplením pomůže v zimě i v létě, klienti jistě ocení.
[více]