Jakou izolaci pro zateplení zvolit?

Protože zateplení domu realizujeme na desítky let, je potřeba vybírat druh izolace obezřetně. Při výběru zohledňujeme naše potřeby, místní podmínky, druh zdiva. Dle toho určujeme způsob provedení samotné instalace a nejvhodnější materiál. Důležité jsou především izolační vlastnosti použitých materiálů. Určitě neplatí, že čím je deska tlustší, tím má lepší tepelně-izolační vlastnosti. Naopak. Existují i vysoce kvalitní, přitom však tenké izolační materiály.

V takových případech jsou nejvhodnějším řešením minerální izolace či polystyren s grafitovou úpravou. Chceme-li zateplit dům náchylný k vlhkosti, jeví se, coby ideální instalace, větraná fasáda, jejíž jednotlivé vrstvy jsou odděleny prostorem, kde může zeď dýchat. Alternativně je možné uvažovat s řešením kontaktní systémem Baumit open S.

Pokud nás vlhkost netrápí a chceme výborné izolační vlastnosti, použijeme kontaktní způsob zateplení, kdy se desky instalují přímo na obvodovou zeď, takřka bez tepelných mostů. Například při použití kontaktní izolace s omítkou na plné cihly (s tloušťkou 600 mm) splní podmínky programu Zelená úsporám cca 120 mm tlustá vrstva izolace šedé EPS, která je zároveň také ideálním řešením především pro nízkoenergetické budovy. U dřevostaveb se často používá systém sendvičové izolace, využívající rozdílných tepelně-izolačních vlastností jednotlivých vrstev.

Instalaci a aplikaci izolace bychom měli raději přenechat odborníkům – profesionálům. Správně provedené zateplení fasády je mnohdy stejně důležité jako samotný izolační materiál. Neodborně provedené zateplení často znamená namísto ušetřených peněz další investici, ať již na opravu či kompletní předělání špatně odvedené práce.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Zateplení – rodinný dům Úvaly, kontaktní zateplovací systém Baumit EPS-F

Zateplení – rodinný dům Úvaly, kontaktní zateplovací systém Baumit EPS-F

Dodatečné zateplení původního klasického objektu. Zde je zajímavá ta věc, že ne jenom fasáda dělá celkový dojem z objektu, ale i střešní plášť hraje…
[více]