Dobrý den, již několik let pracuji jako montážník zateplovacích systémů. U bývalé firmy jsem dokonce absolvoval odborné školení a to opakovaně. Jsem ve svém oboru profesionál. Mám ale jeden technický dotaz, na který mi zatím nikdo neodpověděl a myslím, že je důležitý... Když mám nalepený a ukotvený izolační materiál (vatu, polystyren) provádím dvě stěrkové vrstvy. Při první nanesení stěrky vtlačím do ní armovací tkaninu a vyhladím. Druhou vrstvu nanáším již bez armovací tkaniny a zahladím. Můj dotaz je takový: Jaký je časový odstup mezi těmito stěrkami? Setkal jsem se s názorem, že druhou vrstvu provádět již hodinu dvě po nanesení první vrstvy, po tzv. zavadnutí. Jiný názor byl, že druhá vrstva se nanáší na druhý den, i když kolikrát není první vrstva zaschlá a další názor byl, že se nanáší až po dokonalém zatvrdnutí té první vrstvy. Setkal jsem se i z názorem, že druhá vrstva není zapotřebí. Budu rád, když mi odborně poradíte a popřípadě i vysvětlíte proč je ten, nebo ten názor správný. Děkuji

Co se týká výztužné vrstvy tmel-perlinka-tmel. Druhá vrstva by se měla nanášet na zavadnutý povrch první vrstvy, tudíž minimálně po 24 hodinách.

Z praxe se nám tento postup hodně osvědčil, ale nanášíme druhou vrstvu klidně i po několika dnech. Stěrkové fasádní tmely jsou natolik flexibilní a přilnavé, že nemusíte mít strach z budoucích problémů. Nesmíte nanášet druhou vrstvu na rozpálený povrch od slunce, podmáčený povrch nebo při mlze a přemrznutí.

Co se týká názoru že druhá vrstva není zapotřebí, tak to pravda je za předpokladu, že se Vám povede nanést napoprvé požadované 4mm a to v praxi většinou nejde. Nehleďe na to, že druhá vrstva má i vyrovnávací činnost a povrch krásně dorovná a zahladí. Na základě zkušeností z předešlých let, druhou stěrku vždy provádíme a doporučujeme.

Písemná poděkování

Přečtěte si písemné reference a poděkování od našich spokojených zákazníků. Reference zateplení domu.

Tip na zateplení!

Víte, že je důležité při volbě partnera volit podle referencí?

Volejte kdykoli:

606 030 998
Ondřej Jouza

608 384 350
Josef Černý

732 643 140
Ing. Pavel Velda

605 862 504
Lukáš Jelínek

Rádi Vám poskytneme seznam kontaktů na naše spokojené zákazníky.

Naše reference

Podívejte se na naše dokončené projekty zateplení domu či fasády. Můžete si porovnávat různá řešení a provedení, nebo se nechte inspirovat.

Zateplení bytový dům Vlašim

Zateplení bytový dům Vlašim

V tomto případě se jedná o dlouho připravovanou akci zateplení tohoto bytového domu. Opět byl projektantem doporučen systém Baumit EPS plus, který…
[více]